Home / Uncategorized / מדוע כדאי לנו ללמוד בקורס אוטומציה למתקדמים?​

מדוע כדאי לנו ללמוד בקורס אוטומציה למתקדמים?​

קורס אוטומציה מתקדם

הקדמה

 

 במאמר זה נסקור את היתרונות ואת הסיבה ליצירתו של קורס אוטומציה למתקדמים: “טייס אוטומטי”.

מטרת הקורס היא להכין את בוגריו לפיתוח תשתיות אוטומציה בצורה המיטבית. הקורס בא לתת מענה לתהליכי Continues Integration בתהליכי שחרור הגרסה שגורמים לכך שאם בעבר עבדנו בסביבת עבודה שבה נמסרו לצוות הבדיקות גרסאות פעם במספר שבועות והצפי לשחרורן היה מספר חודשים, היום משוחררות גרסאות מספר פעמים ביום והצפי לשחרורם הוא שבועי. השינוי הזה הביא למצב בו מספר הגרסאות גדל והצריך תהליכי רגרסיה מרובים.

התשובה המקבילה לכך היא הקמת תשתית בדיקות שיכולה לרוץ על פי דרישה ומספקת לנו תמונת מצב על הגרסה כולל התראה לבעלי העניין במידה ויש תקלות בגרסה. את התהליכים הללו יודעים לנהל הכלים שנלמד בקורס שאותם נתאר פה על קצה המזלג ובהרחבה בקורס.

 

הכלים שנלמד בקורס:

Maven

Maven הוא מנוע ההרצה של הבדיקות שלנו, אנו מריצים בעזרתו את הטסטים האוטומטיים שלנו בשורת הפקודות ולאחר מכן במערכת הרצה שעוטפת את הMaven  שלנו. ובמקרה הזה הוא Jenkins.

Maven מספק כלים בנוסף ניהול תלויות, פרופילים, מערכת שלמה של שלבים להרצה של טסטים ועולם שלם של פלאגינים שיכולים לעזור לנו לבנות / לנתח את מערכת הטסטים שהקמנו.

 

Git

Git היא מערכת לניהול גרסאות אשר מבוססת על קוד פתוח ומטרתה היא סיוע בניהול הקוד. נלמד איך לשמור ולנהל את הקוד שלנו במקום בקבצי ZIP בשרת מרכזי כמו GitHub שבו מספר חברי צוות יכולים לעבוד במקביל, לראות את ההיסטוריה של מה שנדחף ולנהל את הקונפליקטים במידת הצורך בעזרת Git.

Git נדרשת למנוע ההרצה שלנו שמושך את הקוד האחרון שלנו ודואג שיהיה הכי מעודכן כל פעם לפני הרצה חדשה של סוויטת הבדיקות שלנו. אנו כמובן נרחיב בקורס על כל היכולות של Git.

 

Jenkins

Jenkins היא מערכת של Continues Integration, היא משתמשת ב-Maven בתור מנוע ההרצה שלנו ונעזרת ב-Git  למשוך את הקוד האחרון שלנו על מנת להריץ את סוויטת הבדיקות שלנו, בתוספת של אימיילים על כשלונות ומערכת דוחו”ת אינטגרטיבית. בקורס נלמד להקים את Jenkins מאפס ולקנפג אותו בהתאם לצרכינו.

 

 Docker

נלמד איך להקים תשתית בדיקות שמריצה את הדפדפנים שלנו בעזרת Selenium Grid על דוקרים ולמעשה מייתרת לנו את השימוש ב-ChromeDriver והדפדפנים עצמם! השימוש בתשתית זאת גם מספק לנו צילומי וידאו של ההרצות שלנו! מדובר בטכנולוגיה לוהטת והקורס הזה יתן לכם את הניסיון והידע הדרוש להשתמש בה. 

API 

לבסוף נקנח בבדיקות API שנהיו חלק אינטגרלי מעולם הבדיקות. בדיקות אלו הם בדיקות של צד השרת ללא מגע עם ה-UI, הסיבה שכדאי לנו ללמוד את הבדיקות האלו הם מגוונות:

·         חסכון בזמן הבדיקות היות ואנו ניגשים ללא מתווכים אל השרת.

·         לפעמים המערכות שאנחנו בודקים הן חסרות UI בכלל והדרך היחידה שיש לנו לגשת אליהן היא דרך ה-API.

·         סימלוץ כמויות מסיביות של Test Data.

·         מקרי בדיקה המשלבים בדיקות API ובדיקות UI.  

אנו נלמד איך לעבוד עם Postman שהוא אחד מכלי הבדיקות הנפוצים בעולם לבדיקות API. נלמד את יכולותיו ואת האפשרות להריץ אותו כחלק מתהליך CI.

כמו כן, נלמד על Rest-Assured שהוא Framework פופלארי ב-Java להרצת בדיקות API דרך הקוד בלבד בניגוד ל-Postman שעובד ב-JavaScript אשר מאפשר גם לייצר קוד וגם לכתוב קוד, נסביר על היתרונות והחסרונות בבחירה של כל אחד מהכלים לבדיקות ה-API שלנו.

 לסיכום

במאמר זה הצגנו את קורס האוטומציה למתקדמים “טייס אוטומטי”:

הצגנו את הכלים ואת הרלוונטיות העצומה של הידע הנרכש לשוק העבודה. כמו כן, את היתרונות שקורס זה מקנה למהנדסי האוטומציה בפיתוח והרצת תסריטי הבדיקות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרף עכשיו לאחד הקורסים הקרובים שלנו.
(תלחץ פה לרשימת הקורסים הקרובים)